Körutazás Grúziában, repülőjeggyel, illetékkel, félpanzióval, 3 éjszaka szállással, idegenvezetéssel

Akár már:
370.000 Ft / Fő -től
Az ajánlat érvényessége a szabad helyektől függ • Egyéni igény kapcsán kérj árajánlatot az utazási irodától, a végleges kalkuláció ennek alapján módosulhat.
Figyelem! Az árak az Euró árfolyama és az aktuális gazdasági helyzet miatt változhatnak.Kérjen ajánlatot az utazas@netida.hu email címen! Kollégáink rövid időn belül pontos kalkulációt küldenek Önnek!
Kulturális, természeti és gasztronómiai kalandok Grúziában!
Opciók
- 2025.06.07 - 2025.06.11.: 370.000 Ft
- 2025.08.16 - 2025.08.20.: 370.000 Ft
- 2025.11.01 - 2025.11.05.: 370.000 Ft
Az ár tartalmazza 1 személyre
- a Wizz Air repülőjegyet illetékkel mely tartalmazza személyenként 1 db max. 10 kg max. 40 x 30 x 20 cm kis kézipoggyász díját (melynek értéke kb. 100 000 - 150 000 Ft)
- a megadott szállást félpanzióval (a 3. napon a fakultatív program része az ebéd)
- a borkóstolást
- a megadott programokat és belépőket
- a transzfereket
- a magyar nyelvű idegenvezetést
Az ár nem tartalmazza
- az ajánlott borravalót (a helyi idegenvezetőnek és buszsofőrnek; helyszínen fizetendő) kb. 20 €/fő
- az útlemondási biztosítást (Covid fedezettel): 2,8%
- BBP utasbiztosítás
Felár
- Egyágyas felár 65 000 Ft (2025)
- Feladható 10 kg-os poggyász az ár változhat: (15 000 - 50 000 Ft)
- Feladható 20 kg-os poggyász az ár változhat: (20 000 - 65 000 Ft)
- WizzPriority az ár változhat: (8 000 - 45 000 Ft)
- Ülőhely foglalás az ár változhat: (5 000 - 20 000 Ft)
- Nagylábterű ülőhely foglalás az ár változhat: (10 000 - 30 000 Ft)
Fakultatív program
- Ismerkedés Kakheti régióval (novembertől-áprilisig) vagy kazbegi és a grúz hadiút (májustól-októberig) 38 000 Ft/fő
Program
1-2. nap: Budapest - Kutaiszi - Tbiliszi (kb. 240 km)
Indulás Budapestről az esti órákban, éjszaka a repülőn. Érkezés után Grúzia fővárosába, Tbiliszibe utazunk, ahol a szállodánkban reggelizünk és lehetőségünk lesz lerakni a bőröndöket, mielőtt neki indulunk a városnézésnek.
Reggeli után megkezdjük Tbiliszi felfedezését. Tbiliszi az ázsiai titokzatosság és az európai báj keveréke. A kultúrák találkozása egyedülálló élményt nyújt. A belváros a Mtkvari folyó szurdokában található, és a földrajzi környezethez igazodva alakult ki, így egy lenyűgöző városképet formál, amelyet a Mtatsminda hegy ölel körül. A Narikala a város legrégebbi negyedének a tetején helyezkedik el, míg a Metekhi templom egy sziklás fennsíkról tekint le a Mtkvari folyóra.
A klasszikus Tbiliszi városnézésünk során megtekinthetjük az Óváros nevezetességeit, gyönyörű ortodox keresztény templomokat, mecsetet, zsinagógát, a híres és Szulfur kénfürdőket, szűk macskaköves utcákat, amelyek színes, faragott faerkélyekkel díszített 19. századi házakkal vannak szegélyezve. Itt sétálva a történelmi épületek visszarepítenek minket az időben. Látni fogjuk a Grúzia anyja szobrát, (amelyet kedvező időjárási viszonyok esetén felvonóval közelítünk meg) ahonnan leereszkedve a Narikala erődöt is érintjük, innen nyílik a legszebb kilátás a fővárosra. Átkelünk az üvegből készült Béke Hídján, majd egyénileg a modern városrészben sétálhatunk. A nap során a program ellátást tartalmaz egy belvárosi étteremben. Szállás Tbilisziben (2 éj).
Tervezett szálloda: KMM Hotel 4* vagy Clocks Hotel 4*
3. nap: Tbiliszi vagy Kazbegi és a grúz hadiút (kb. 320 km) vagy Kakheti régió borkóstolóval (kb. 275 km)
Szabadprogram Tbilisziben vagy fakultatív kirándulási lehetőség a lenyűgöző Kazbegihez. Ha szeretné egyénileg felfedezni a várost, akkor a szálloda környékén sok kiváló étterem található, ahol elfogyaszthatnak egy helyi ételkülönlegességekből álló ebédet. Felülmúlhatatlanok a friss grúz zöldségek és fűszerek, a különböző tésztaételek, házisajtok, saslikok és természetesen a grúz vörösborok. Néhány tipikus grúz étel: harcso (grúz marhahúsleves), hinkali (töltött főtt tésztabatyu), hacsapuri (sajtoslángos-féle), kazinaki (mézes, magvas édesség). Javasoljuk, hogy keressék fel a Grúz Nemzeti Múzeumot.
Egész napos fakultatív kirándulás (májustól - októberig), melyet elsőként a grúz hadiút megismerésével kezdjük. A hadiút a Kaukázus 2 000 - 5 000 méteres hegyei között található. Az út Örményországot és Grúziát kapcsolja össze Oroszországgal. Szépségét számos irodalmi műben leírták, sok, Kaukázusban szolgált orosz írót és költőt megihletett a látványa. Felkeressük az Ananuri erődkomplexumot, amely a 17. századból származik. A létesítmény közel áll ahhoz, hogy felkerüljön az UNESCO Világörökség listájára. A komplexum csodálatos helyen, az Aragvi folyó partján fekszik, és a történelme folyamán számos csata helyszíne volt. Kazbegibe érkezésünk után átszállunk négykerék meghajtású terepjárókba és egészen 2.170 méterig jutunk fel velük, gyönyörű völgyeken és erdőkön keresztül, egészen a Gergeti Szentháromság templomig. Innen lenyűgöző látvány tárul elénk a Kazbegi 5.047 méter magas csúcsára. Visszautazás Tbiliszibe, étkezés útközben egy helyi étteremben.
Egész napos fakultatív kirándulás (novembertől - áprilisig), során elutazunk Sighnaghi megerősített középkori városába. Ha kigyönyörködtük magunkat a környékben és a csodálatos épületekben, akkor lehetőségünk nyílik felkeresni Szt. Nino sírját, a IV. századi Bodbe kolostorban.
Városnézésünk után látogatást teszünk egy helyi családi borászatban, ahol megkóstoljuk az ősi módon készült fehér-, illetve vörösbort. A grúz borok feltehetően a történelem leghosszabb előzményeire tekintenek vissza, állítólag a bortermelés is a mai Grúzia területén indult meg. Még az egészen különleges betűiket is a szőlőkacsokhoz hasonlítják. Az ősi borkészítési eljárás nagyjából az alábbi: a szőlőmustot méhviasszal lezárt agyagedényekben (grúzul kvevrikben) a földbe ásták, hogy ott állandó, alacsony hőmérsékleten végbemenjen az erjedés. Kvevri borkészítési módszer UNESCO kulturális örökség listáján szerepel. Megkóstoljuk a friss grúz kenyeret, majd hagyományos grúz ételekkel zárjuk a napunkat. Késő délután visszautazás Tbiliszibe.
4-5. nap: Mcheta - Gori - Uplistsikhe - Kutaiszi (kb. 230 km)
Reggeli után utazás Mcheta-ba, Grúzia ősi fővárosába. Mcheta, az egykori Ibéria, majd Kartli első fővárosa, festői tájon, a Mtkvari és az Aragvi folyók összefolyásánál fekszik. A hagyomány szerint a mellette és fölötte emelkedő hegytetőre állította Szent Nino a keresztjét, melynek helyére később kápolnát, majd templomot emeltek: ez lett a Jvari (kereszt) templom. Az építés 586 és 608 között történt. A templom körül védelmi fal is állt, ennek a nyomait ma is láthatjuk. A Jvari Mcheta városától keletre fekszik, így a felkelő nap első fénye a templomot éri, ezért reggelente a városból rátekintve a templom szinte mennyei fényben tündöklik. Este, napnyugtakor pedig, amikor a város már rég árnyékba, vagyis sötétségbe borult, a nap utolsó sugarai még beragyogják a templomot. A Szvetichoveli székesegyház jelentőségére a neve is utal: Szveti-Choveli, vagyis „életadó oszlop”. Ezen a helyen a kereszténység előtt szentélyliget volt, majd a kereszténység felvétele után a 4. században az ősi pogány szent helyre fatemplomot építettek, az 5. században pedig bazilikát. A ma látható templom a 11. század elején épült, amikor az araboktól sikerült visszahódítani a várost és az építkezés a keresztény egyház jelentőségének visszaállítását szimbolizálta. A székesegyház a kaukázusi építészeti hagyományokat követi és az elsőként Kutaisziben, a Bagrati székesegyházon megjelenő stílusjegyeket őrzi magán. Felkapaszkodás a Jvari székesegyház-kolostor dombjára. A különleges épület és panoráma fotózása. Séta a Szvetichoveli Székesegyház erődített épületegyütteséhez.
Ebéd útközben. Kétféle bort, illetve chachát kóstolhatunk meg. A chacha egy szőlőből készült párlat, ami kísértetiesen hasonlít a mi törkölypálinkánkhoz. Útközben megállunk Goriban, mely leginkább arról nevezetes, hogy itt született Sztálin, szülőháza ma is áll, mellette múzeum létesült, ahol mintha megállt volna az idő. A múzeum kertjében áll egy páncélozott vasúti kocsi is, amellyel Sztálin olyan fontos eseményekre utazott, mint például a jaltai és a teheráni konferencia. A tárlaton többek között megcsodálhatjuk a magyar dolgozók által küldött Szabadság-szobor kicsinyített másolatát is.
Végül Uplistsikhe (Kr.e. I. sz.) barlangváros megtekintése. A sziklába vájt város az egyik legfontosabb antik település Grúziában. Itt haladt el a Selyemút egyik ága. A város több ezer éven keresztül lakott volt és több mint 700 mesterségesen vájt „épületet” számlált. Jelenleg kb. 150 maradt épen belőlük. Az egykori lakóhelyiségek, a borospincék, a pékségek és műhelyek, az antik színház és a középkori bazilika bejárása a terepen. Este érkezés Kutaiszibe. (1 éj)
Tervezett szálloda: Solomon Hotel 3* vagy Hotel King David 4*
Hajnali transzfer a repülőtérre, utazás Budapestre.
Jó utat kívánunk!