Netida TravelNetida Travel

14 napos körutazás Indiában, repülőjeggyel, illetékkel, félpanzióval, 7 alkalommal ebéddel, idegenvezetéssel

14 napos körutazás Indiában, repülőjeggyel, illetékkel, félpanzióval, 7 alkalommal ebéddel, idegenvezetéssel

Akár már:

1.195.000 Ft / Fő -től

Fontos

Az ajánlat érvényessége a szabad helyektől függ • Egyéni igény kapcsán kérj árajánlatot az utazási irodától, a végleges kalkuláció ennek alapján módosulhat.

Figyelem! Az árak az Euró árfolyama és az aktuális gazdasági helyzet miatt változhatnak.Kérjen ajánlatot az utazas@netida.hu email címen! Kollégáink rövid időn belül pontos kalkulációt küldenek Önnek!

Netida Travel Utazasi Iroda
1148 Budapest, Fogarasi út 5. 27. ép.
utazas@netida.hu
+ 36 1 490-0010
Ajánlat kód: 33274

Indus-völgyi kolostoroktól, Kőrösi Csoma Sándor szobájáig!

Időpontok

  • 2025.08.02 - 2025.08.15: 1.195.000 Ft

Az ár tartalmazza 1 személyre

  • A nemzetközi és belföldi repülőjegyet illetékkel (melynek értéke: kb. 476 000 Ft)
  • 12 éjszakai szállást jó minőségű, tiszta szállodákban, házakban és lakóhajón
  • A félpanziós ellátást (reggeli és vacsora, italok nélkül) és 7 alkalommal ebédet
  • A megadott programokat
  • A helyszíni közlekedést autóbusszal és terepjárókkal
  • A magyar nyelvű idegenvezetést

Az ár nem tartalmazza

  • Az indiai e-vízumdíjat kb. 25 000 Ft
  • A borravalót és belépőket kb. 110 USD/fő
  • Az útlemondási biztosítást (Covid fedezettel): 2,8%Utasbiztosítást

Felár

  • Egyágyas felár 219 000 Ft

Program                  

Júliusban:

1-2. nap: Budapest - Delhi

Elrepülés menetrendtől függően Delhibe, átszállással. Megérkezés az indiai fővárosba másnap.

Reggeli érkezés után buszos városnéző túra az indiai fővárosban. Ó-Delhi: a Vörös-erőd megtekintése kívülről. A főváros mogul erődje az ország összes többi várát maga mögé utasítja méreteivel. Csak az oldalfalai 3 km hosszúak, magasságuk 18-30 méter. (!) A Jama Masjid India egyik legnagyobb mecsete: mintegy húszezren tudnak itt imádkozni imaidőben. 1658-ban fejezték be az építését. Három óriási kapu és négy saroktorony övezi. A két minaret 40 méter magas. Új-Delhi: A Janpath sugárút megtekintése. Elhaladás a Parlament épülete mellett, majd megnézzük a köztársasági elnöki palotát, számos kormányzati épületet. Végül az India kaput és az I. Világháború emlékművet tekintjük meg közelebbről. Délután a szobák elfoglalása. Szállás Delhiben (1 éj).

3. nap: Delhi - Srinagar

Reggeli után tovább repülés Srinagarba. Érkezést követően elfoglaljuk a szállásainkat különleges lakóhajókon. A város a Kasmír-völgy központjában, 1.730 m magasságban helyezkedik el, a Jhelum-folyó partján. A lakosság egy része a Dal-tó és a Nagin-tó közepén él, különleges, fából faragott lakóhajókon. Ezt a nem mindennapi életformát egy kicsit mi is kipróbáljuk: Berendezkedés úszó szállodánkban, ahol az utolsó részletig gazdagon faragott bútorok és kasmíri szőnyegek vesznek minket körül. Este csónakkirándulás a Dal-tavon.  A kasmíri csónakot itt shikkarának hívják, napernyő védi az utasokat, akik kényelmes párnákon ülnek. A kirándulás közben bejárjuk vízi piacot, valamint a tó lótuszokkal benőtt részét is. Vacsora és szállás Srinagarban (2 éj).

Szállás: Deluxe lakóhajón.

4. nap:  Srinagar

Reggeli után látogatás Shankaracharya templomában. Asóka király fia a Kr.e. III. században építtette ezt a különleges szentélyt. A híres mogul-kertek megtekintése: elsőnek a Források kertjébe igyekszünk. A Dal-tóban partján kialakított kert a mogul parkok káprázatos példája. Minden apró részletnek szimbolikus jelentése van. A pázsit, a rózsakert, a csobogók, a teraszok, a szökőkutak mindannyian különös, misztikus jelentéssel rendelkeznek. Átutazás a Shalimar Bagh kertbe. Ezt a kertet Jahangir építtette szeretett felesége számára. A kert olyan, mint egy mesebeli álom. A teraszokon sétálgatva eljutunk a legfelső szintre, melyet egyszerűen csak a „szerelem lakhelyének” neveznek az útikönyvek. Vacsora és szállás a lakóhajón.

5. nap: Utazás a Kasmír-völgy felé (kb. 210 km)

Korai reggeli után indulás Sonamarg bájos hegyi üdülőfalujába. A helyiség nevének jelentése „Aranymező”, ahol ha nem találkoznánk a sok helyi turistával, valóban olyan érzésünk lehetne, hogy Svájc legszebb hegyeiben járnánk. A 3.800 m magas Zoji La hágó átlépésével megérkezés a Kasmír-völgybe. Első közös „Nyugat-Tibet akklimatizációnk”, rövid pihenővel, tájképfotózással. Tovább utazás Drass faluba, ahol közösen próbáljuk elhinni / megérteni, hogy miért itt mérték a lakott világ második leghidegebb hőmérsékletét. (Az első helyezés a szibériai Ojmjakon városnak jár). Tovább utazás az Indus mellékfolyója a Szuru festői völgyébe, Kargil városába. Kargil Ladakh egyetlen muszlim többségű nagyvárosa, ma „második” tartományi főváros. Szállásunk elfoglalása és vacsora után fakultatív séta lehetőség a min. 2.700 m magasságban lévő utcákon. Szállás Kargilban (1 éj).

6. nap: Kargil - Rangdum - Padum (kb. 230 km)

Reggeli után a Szuru-folyó völgyébe indulunk, majd utazás délnek, a Magas-Himalája vonulatainak tövéhez. Rövid séták és fotószünetek a legfestőibb útszakaszokon. Közvetlenül az út mellől fotózható két hétezres csúcs is, a Nun (7.135m) és a Kun (7.077m). A két hegy táplálta hatalmas gleccserek megtekintése, megörökítése. Átutazás a Szuru-völgy muszlim lakosságú, eldugott kis falvain, ebéddel útközben. Délutáni érkezés a 4.000 m magasságra települt Rangdumba. Erre a vidékre már csak kevés turista érkezik, többen azok, akik Kőrösi Csoma Sándor útját járják. Rangdum kolostorát Kőrösi ittjártakor alapította Gelek Yeshe Takpa láma. Bár a helyi lakosság egy része muszlim vallású, a Rangdum gompa azt jelzi, hogy megérkeztünk Zanszkárba. A kolostor tetejéről kiváló kilátás nyílik a Szuru-völgyére, távolabb pedig már látszik a Penzi La hágó behavazott hegyoldala.

Utazásunk során ezen a napon érjük el a legmagasabb pontot, a 4.400 méteres Penzi La hágót. Pihenő, csoportkép készítés a hágón. A közvetlenül alattunk „csikorgó”, lenyűgöző Drang Drung gleccser és a környező „hatezresek” fotózása. A hágó után leereszkedés a 3.800 m magasságban elterülő síkságra, ahonnan már egyenes út vezet Padumba, Zanszkár adminisztratív központjába. Szállás Padumban (3 éj).

7. nap: Kőrösi Csoma nyomán Zanszkárba

Padumtól 38 km-re található Zangla, ahol Kőrösi Csoma Sándor (a helyiek számára Csilengi Dásza „az európai tanítvány”) megkezdte nyelvtudományi kutatásait, illetve a tibeti-angol szótár összeállítását. A nap folyamán áttekintjük a híres őshaza kutató itt végzett munkásságát, annak eredményeit. Közös séta a királyi várhoz, ahol Csoma két éven át tartózkodott, majd meglátogatjuk a Baktay Ervin által beazonosított Csoma szobát, mely a hagyomány szerint a székely tudós dolgozószobája volt. Rövid látogatás a magyar önkéntesek által megépített Nap iskolában. (Szerencsés esetben talán még magával a zanglai királlyal is találkozhatunk!) A rendelkezésre álló időtől függően látogatás a XV. századi Tsazar Kolostorban. A koraesti órákban visszaérkezés Padumba.

8. nap: Padum

Reggeli után látogatás a Karsha gompában. A kolostor fehérre meszelt vályogtéglából épült. Napjainkban mintegy 150 szerzetes lakik falai között. A gompa felső emeletéről lenyűgöző látvány nyílik a Sztod-folyóra, és a Padum környéki síkságra. A komplexum története messze, a XI. századra nyúlik vissza, valaha itt hozták létre Zanszkár legnagyobb könyvtárát. A kolostor-komplexumban ma nyolc templom található és két hatalmas imaterem. Az ősi falakon számtalan felbecsülhetetlen értékű thangka függ. A komplexumtól kissé távolabb található a női szerzetesek kolostora, a Chomo gompa. Esti visszaérkezés a hotelünkbe, majd vacsora.

9. nap: Padum - Lamayuru - Uleytokpo

Reggeli után Uleytopkoba utazunk. A Lamayuru gompa Ladakh legrégebbi kolostora. Jóval több mint ezer évvel ezelőtt, a buddhizmus ladakhi megjelenése előtt is „bön”, azaz vallási központ volt. Lamayurut a környezete is igen különlegessé teszi: geológiai formációi a Holdra emlékeztetnek – így legtöbbször csak Holdbéli tájként emlegetik. A környék geológiai kialakulása még nem tisztázott – ami további titokzatosságot kölcsönöz a helynek. Szállás elfoglalása után szabadidő. Vacsora és szállás Uleytokpoban (1 éj).

10. nap: Uleytokpo - Alchi - Leh (kb. 80 km)

Reggeli után utazás Lehbe. Látogatás az Alchi gompában. Ladakh egyik legrégebbi kolostora, ezer évvel (!) ezelőtt épült, az Indus-folyó déli partjához egészen közel. A többi ladakhi kolostor komplexummal ellentétben ezt az egyetlen gompát rendhagyó módon, nem hegyoromra építették. A falakon található több ezer miniatűr Buddha ábrázolás megtekintése. Lehbe érkezés után a szállásunk elfoglalása. Délután ellátogatunk a  Shanti sztúpához. A sztúpa a város legszebb kilátópontján épült. 1985-ben szentelték fel, Őszentsége a Dalai Láma jelenlétében. Az itt átélt napnyugta egészen különleges élmény, hiszen a környező hegyeket szinte bearanyozzák a lenyugvó nap sugarai. Közös vacsora. Szállás Lehben (3 éj).

11. nap: Az Indus-völgyében Leh-ben: Phyang Tsedup Fesztivál

Délelőtt részt veszünk a Phyang Tsedup Fesztiválon a Phyang Kolostorban.

A Lehre néző dombon található Phyang kolostor körülbelül 70 szerzetesnek ad otthont. Eredetileg Kadampa létesítményként alapították, jelenleg a Dri-gung-pa rend két kolostorának egyike. A Phyang Tsedup Fesztivál a jó győzelmét a gonosz felett ünnepli és Jigten Gombonak, a Dringumpa kolostori dinasztia alapítójának szentelik. A fesztivált a szent álarcos táncok, a szerzetesek és a vidámság jellemzi. A Phyang Tsedup Fesztivál alatt sok szerzetes színes szerzetesi ruhába öltözött, „Chham” táncdrámát ad elő és imádják az istenüket. Ez a kétnapos fesztivál egy kiállításnak is otthont ad, ahol számos buddhista műtárgyat árulnak.

Délután a 17. században Sengge Namgyal király által épített Leh-palota megtekintése. A palota sajnos jelenleg romokban hever, de néhány kis szoba és folyosó még mindig áll. A  palota megtekintése után az őstermelői piac következik. Vacsora a szállodában.

12 nap: A Felső-Indus völgyének buddhista kolostorai

Kora hajnalban, reggeli előtt lehetőségünk nyílik imádkozni a  Thiksey kolostorba. Az ima után a kolostor felfedezése: a 12 emeletes kolostor lenyűgözően magasodik az Indus jobb partján, ma is működik, falai között mintegy 60 láma él.

Reggeli után egész napos utazás és látogatás a Felső-Indus-völgyének buddhista kolostoraiban. Utunk során legtávolabb a Lehtől 50 km-re lévő Hemis gompához jutunk el, közben pedig Shey kolostort tekintjük meg.  Shey egészen a XVI. századig volt Ladakh fővárosa, a királyi család palotájával. A ma kolostorként szolgáló palota-erőd egy tökéletesen védhető oromra épült. Belül a 12 méter magasságú, aranyozott Sakyamuni Buddha szobor vigyázza az Indus völgyét. Tovább utazás a Hemis gompához. A komplexumot 1630-ban építtették Singge Namgyal, híres ladakhi király uralkodása alatt. A Namgyal dinasztia a tibeti buddhizmus Drukpa szerzetesrendjét kedvelte leginkább, ezért válhatott a kolostor hatalmas „spirituális erőddé” az évszázadok során. A fő templom a Tshogkhang a buddhista freskók egyik csodálatos példája. A látogatást az Élet kereke, az imamalmok, az imazászlók, valamint a gompa falai között élő mintegy 400 szerzetes teszi felejthetetlenné.

A kolostorok megtekintése után visszautazás Leh-be, vacsora a szállodában.

13. nap: Leh - Delhi

Reggel transzfer a repülőtérre és elrepülés Delhibe, menetrend szerint.  Érkezés után pihenő majd búcsúvacsora a hotelben. Szállás Delhiben (1 éj).

14. nap: Delhi - Budapest

Hajnali transzfer a reptérre. Elrepülés átszállással Budapestre.

Részletes program augusztusban: 

1-2. nap: Budapest - Delhi

Elrepülés menetrendtől függően Delhibe, átszállással. Megérkezés az indiai fővárosba másnap.

Reggeli érkezés után buszos városnéző túra az indiai fővárosban. Ó-Delhi: a Vörös-erőd megtekintése kívülről. A főváros mogul erődje az ország összes többi várát maga mögé utasítja méreteivel. Csak az oldalfalai 3 km hosszúak, magasságuk 18-30 méter. (!) A Jama Masjid India egyik legnagyobb mecsete: mintegy húszezren tudnak itt imádkozni imaidőben. 1658-ban fejezték be az építését. Három óriási kapu és négy saroktorony övezi. A két minaret 40 méter magas. Új-Delhi: A Janpath sugárút megtekintése. Elhaladás a Parlament épülete mellett, majd megnézzük a köztársasági elnöki palotát, számos kormányzati épületet. Végül az India kaput és az I. Világháború emlékművet tekintjük meg közelebbről. Délután a szobák elfoglalása. Szállás Delhiben (1 éj).

3. nap: Delhi - Srinagar

Reggeli után tovább repülés Srinagarba. Érkezést követően elfoglaljuk a szállásainkat különleges lakóhajókon. A város a Kasmír-völgy központjában, 1.730 m magasságban helyezkedik el, a Jhelum-folyó partján. A lakosság egy része a Dal-tó és a Nagin-tó közepén él, különleges, fából faragott lakóhajókon. Ezt a nem mindennapi életformát egy kicsit mi is kipróbáljuk: Berendezkedés úszó szállodánkban, ahol az utolsó részletig gazdagon faragott bútorok és kasmíri szőnyegek vesznek minket körül. Este csónakkirándulás a Dal-tavon.  A kasmíri csónakot itt shikkarának hívják, napernyő védi az utasokat, akik kényelmes párnákon ülnek. A kirándulás közben bejárjuk vízi piacot, valamint a tó lótuszokkal benőtt részét is. Vacsora és szállás Srinagarban (2 éj).

Szállás: Deluxe lakóhajón.

4. nap:  Srinagar

Reggeli után látogatás Shankaracharya templomában. Asóka király fia a Kr.e. III. században építtette ezt a különleges szentélyt. A híres mogul-kertek megtekintése: elsőnek a Források kertjébe igyekszünk. A Dal-tóban partján kialakított kert a mogul parkok káprázatos példája. Minden apró részletnek szimbolikus jelentése van. A pázsit, a rózsakert, a csobogók, a teraszok, a szökőkutak mindannyian különös, misztikus jelentéssel rendelkeznek. Átutazás a Shalimar Bagh kertbe. Ezt a kertet Jahangir építtette szeretett felesége számára. A kert olyan, mint egy mesebeli álom. A teraszokon sétálgatva eljutunk a legfelső szintre, melyet egyszerűen csak a „szerelem lakhelyének” neveznek az útikönyvek. Vacsora és szállás a lakóhajón.

5. nap: Utazás a Kasmír-völgy felé (kb. 210 km)

Korai reggeli után indulás Sonamarg bájos hegyi üdülőfalujába. A helyiség nevének jelentése „Aranymező”, ahol ha nem találkoznánk a sok helyi turistával, valóban olyan érzésünk lehetne, hogy Svájc legszebb hegyeiben járnánk. A 3.800 m magas Zoji La hágó átlépésével megérkezés a Kasmír-völgybe. Első közös „Nyugat-Tibet akklimatizációnk”, rövid pihenővel, tájképfotózással. Tovább utazás Drass faluba, ahol közösen próbáljuk elhinni / megérteni, hogy miért itt mérték a lakott világ második leghidegebb hőmérsékletét. (Az első helyezés a szibériai Ojmjakon városnak jár). Tovább utazás az Indus mellékfolyója a Szuru festői völgyébe, Kargil városába. Kargil Ladakh egyetlen muszlim többségű nagyvárosa, ma „második” tartományi főváros. Szállásunk elfoglalása és vacsora után fakultatív séta lehetőség a min. 2.700 m magasságban lévő utcákon. Szállás Kargilban (1 éj).

6. nap: Kargil - Rangdum - Padum (kb. 230 km)

Reggeli után a Szuru-folyó völgyébe indulunk, majd utazás délnek, a Magas-Himalája vonulatainak tövéhez. Rövid séták és fotószünetek a legfestőibb útszakaszokon. Közvetlenül az út mellől fotózható két hétezres csúcs is, a Nun (7.135m) és a Kun (7.077m). A két hegy táplálta hatalmas gleccserek megtekintése, megörökítése. Átutazás a Szuru-völgy muszlim lakosságú, eldugott kis falvain, ebéddel útközben. Délutáni érkezés a 4.000 m magasságra települt Rangdumba. Erre a vidékre már csak kevés turista érkezik, többen azok, akik Kőrösi Csoma Sándor útját járják. Rangdum kolostorát Kőrösi ittjártakor alapította Gelek Yeshe Takpa láma. Bár a helyi lakosság egy része muszlim vallású, a Rangdum gompa azt jelzi, hogy megérkeztünk Zanszkárba. A kolostor tetejéről kiváló kilátás nyílik a Szuru-völgyére, távolabb pedig már látszik a Penzi La hágó behavazott hegyoldala.

Utazásunk során ezen a napon érjük el a legmagasabb pontot, a 4.400 méteres Penzi La hágót. Pihenő, csoportkép készítés a hágón. A közvetlenül alattunk „csikorgó”, lenyűgöző Drang Drung gleccser és a környező „hatezresek” fotózása. A hágó után leereszkedés a 3.800 m magasságban elterülő síkságra, ahonnan már egyenes út vezet Padumba, Zanszkár adminisztratív központjába. Szállás Padumban (3 éj).

7. nap: Kőrösi Csoma nyomán Zanszkárba

Padumtól 38 km-re található Zangla, ahol Kőrösi Csoma Sándor (a helyiek számára Csilengi Dásza „az európai tanítvány”) megkezdte nyelvtudományi kutatásait, illetve a tibeti-angol szótár összeállítását. A nap folyamán áttekintjük a híres őshaza kutató itt végzett munkásságát, annak eredményeit. Közös séta a királyi várhoz, ahol Csoma két éven át tartózkodott, majd meglátogatjuk a Baktay Ervin által beazonosított Csoma szobát, mely a hagyomány szerint a székely tudós dolgozószobája volt. Rövid látogatás a magyar önkéntesek által megépített Nap iskolában. (Szerencsés esetben talán még magával a zanglai királlyal is találkozhatunk!) Délután látogatás a Karsha gompában. A kolostor fehérre meszelt vályogtéglából épült. Napjainkban mintegy 150 szerzetes lakik falai között. A gompa felső emeletéről lenyűgöző látvány nyílik a Sztod-folyóra, és a Padum környéki síkságra. A komplexum története messze, a XI. századra nyúlik vissza, valaha itt hozták létre Zanszkár legnagyobb könyvtárát. A kolostor-komplexumban ma nyolc templom található és két hatalmas imaterem. Az ősi falakon számtalan felbecsülhetetlen értékű thangka függ. A koraesti órákban visszaérkezés Padumba.

8. nap: Padum - Sani Naro Fesztivál

Ma meglátogatjzk a Sani kolostort, és részt veszünk a Sani Naro-Nasjalnak.

A Sani kolostor a tibeti buddhizmus Drukpa Kargyu iskolájához tartozik, és az egyetlen kolostor, ahol apácák tartózkodhatnak. A fesztivál minden évben a Naropa-szobor leleplezésének tiszteletére kerül megrendezésre. Ez a Guru Naropa Virág virágzási ideje is. Élvezzük a lebilincselő maszktáncokat, amelyeket a Bardan kolostor szerzetesei mutatnak be rituális felajánlásként. Belekóstolhatunk Ladakh gazdag helyi kultúrájába és hagyományaiban.

9. nap: Padum - Lamayuru - Uleytokpo

Reggeli után Uleytopkoba utazunk. A Lamayuru gompa Ladakh legrégebbi kolostora. Jóval több mint ezer évvel ezelőtt, a buddhizmus ladakhi megjelenése előtt is „bön”, azaz vallási központ volt. Lamayurut a környezete is igen különlegessé teszi: geológiai formációi a Holdra emlékeztetnek – így legtöbbször csak Holdbéli tájként emlegetik. A környék geológiai kialakulása még nem tisztázott – ami további titokzatosságot kölcsönöz a helynek. Szállás elfoglalása után szabadidő. Vacsora és szállás Uleytokpoban (1 éj).

10. nap: Uleytokpo - Alchi - Leh (kb. 80 km)

Reggeli után meglátogatjuk a Rizong kolostort, Ladakh legelszigeteltebb kolostorát. Úgy tartják, Guru Padma Sambhava évekig meditál itt. Még mindig megtalálhatók azok a kis barlangok, ahol a lámák éveken át meditáltak, és elszakadtak a világ többi részétől, kivéve egy négyzetméteres kivezető ablakot, ahonnan elfogadják a napi egyszeri étkezést.

Ezt követően Leh irányába utazunk. Útközben meglátogatjuk az Alchi gompát, mely Ladakh egyik legrégebbi kolostora. Ezer évvel (!) ezelőtt épült, az Indus-folyó déli partjához egészen közel. A többi ladakhi kolostor komplexummal ellentétben ezt az egyetlen gompát rendhagyó módon, nem hegyoromra építették. A falakon található több ezer miniatűr Buddha ábrázolás megtekintése.

Lehbe érkezés után a szállásunk elfoglalása. Délután ellátogatunk a  Shanti sztúpához. A sztúpa a város legszebb kilátópontján épült. 1985-ben szentelték fel, Őszentsége a Dalai Láma jelenlétében. Az itt átélt napnyugta egészen különleges élmény, hiszen a környező hegyeket szinte bearanyozzák a lenyugvó nap sugarai. Közös vacsora. Szállás Lehben (3 éj).

11. nap: Az Indus-völgyében Leh-ben

Kora hajnalban, reggeli előtt lehetőségünk nyílik imádkozni a  Thiksey kolostorba. Az ima után a kolostor felfedezése: a 12 emeletes kolostor lenyűgözően magasodik az Indus jobb partján, ma is működik, falai között mintegy 60 láma él.

Reggeli után meglátogatjuk a Red Maitreya templomot, ahonnan lélegzetelállító kilátás nyílik a városra. A közelben található a Leh-palota, amelyet a 17. században Sengge Namgyal király épített. A palota sajnos jelenleg romokban hever, de néhány kis szoba és folyosó még mindig létezik. A nagyobb tereket, rekeszeket kiállítótermekké, múzeummá alakították. Délután közös séta a helyi piacon.

12 nap: A Felső-Indus völgyének buddhista kolostorai

Reggeli után egész napos utazás és látogatás a Felső-Indus-völgyének buddhista kolostoraiban. Utunk során legtávolabb a Lehtől 50 km-re lévő Hemis gompához jutunk el, közben pedig Shey kolostort tekintjük meg.  Shey egészen a XVI. századig volt Ladakh fővárosa, a királyi család palotájával. A ma kolostorként szolgáló palota-erőd egy tökéletesen védhető oromra épült. Belül a 12 méter magasságú, aranyozott Sakyamuni Buddha szobor vigyázza az Indus völgyét. Tovább utazás a Hemis gompához. A komplexumot 1630-ban építtették Singge Namgyal, híres ladakhi király uralkodása alatt. A Namgyal dinasztia a tibeti buddhizmus Drukpa szerzetesrendjét kedvelte leginkább, ezért válhatott a kolostor hatalmas „spirituális erőddé” az évszázadok során. A fő templom a Tshogkhang a buddhista freskók egyik csodálatos példája. A látogatást az Élet kereke, az imamalmok, az imazászlók, valamint a gompa falai között élő mintegy 400 szerzetes teszi felejthetetlenné.

Napnyugtakor meglátogatjuk a Stakna kolostort, amelyet "Tigris orra" kolostornak is neveznek. A kolostor az Indus folyó bal partján található, és csodálatos kilátást nyújt a völgyre. A csodálatos naplementét a Stakna udvarról nézzük meg, ahonnan gyönyörű kilátás nyílik a hegyekre és a folyóra.

A kolostorok megtekintése után visszautazás Leh-be, vacsora a szállodában.

13. nap: Leh - Delhi

Reggel transzfer a repülőtérre és elrepülés Delhibe, menetrend szerint.  Érkezés után pihenő majd búcsúvacsora a hotelben. Szállás Delhiben (1 éj).

14. nap: Delhi - Budapest

Hajnali transzfer a reptérre. Elrepülés átszállással Budapestre.

Jó utazást kívánunk!

Ajánlatkérés


    Kérjük az alábbi paraméterek megadásával járulj hozzá, hogy az igényeidhez legjobban illő ajánlatot adhassuk: ellátás (all inclusive, félpanzió, önellátás), parkolási lehetőség, egyéb speciális feltétel, kérés, igény. Minél részletesebb információt kapunk, annál gyorsabban tudunk segíteni!